O šakalovi, ministroch a lykožrútovi. | WILDlife.sk

O šakalovi, ministroch a lykožrútovi.

5/8/2008 Ak si Nízke Tatry neošetríme chémiou úplne zmiznú!
Milovníci prírody, milovníci predmetu chémia a dodávatelia chemických produktov sa spojili a uverejnili správu o konci sveta (vlastne lesa). Pekná je aj uverejnená fotka ako vzniká prirodzený les v národnom parku. Takto vzniknutý prirodzený les napadol lykožrút a môžu za to ochranári.
Ľudia sú na tomto svete na to, aby zachránili prírodu. Ledva, ledva prežili lesy a iné spoločenstvá až doteraz a v úplne poslednej chvíli zániku lesov človek vynašiel pesticídy. Hurá! Našťastie.
Na túto problematiku síce existujú aj iné názory niektorých reakcionárskych, spiatočníckych, hippisáckych, opozičníckych, maďarských svíň, odborníkov (tfuj), ale my už vieme čo treba robiť. Do vrtuľníkoch a na Tatry!

Aktuálne video z národného parku, ukazuje pozitívny vplyv chemického postreku už niekoľko hodín po aplikácii. Neukazuje síce lykožrúta pretože bol schovaný pod kôrou, ale bystrušku.

Je to všetko jedna háveď!

8/8/2008 Šakala videli až pri Banskej Bystrici!
Je to vzrušujúca správa. Stretnutie s týmto pre mňa exotickým druhom by som vo voľnej prírode ocenil. Príspevok obsahuje aj veľa odborných informácií o rozšírení druhu v Európe a o výskyte v 19. storočí.
Uverejnená je aj rýchla reakcia poľovníkov, ktorí považujú šakala za hrozbu pre srnčiu zver.

Navrhujem nasledovné:
Úplne vyhladiť vlka, rysa a inú háveď, ktorá je nebezpečná pre srnčiu zver, o šakalovi ani nehovoriac (odborníci síce tvrdia, že sa živí hlavne hlodavcami a dokonca rastlinnou potravou…). Pre istotu vyhladiť aj líšku (aj keď o nej odborníci hovoria to isté ako o šakalovi).
Mohli by predsa šíriť besnotu!

Odborníci tiež hovoria o pozitívnej funkcii predátorov na zdravotný stav populácie lovenej zveri, ale budeme si ju loviť len my a nie nejaké divé psy a mačky!

Lovu zdar priatelia!

14/8/2008 Slota povolal tichého vojaka
Z prostredia SNS vzišli už viacerí korektní, fundovaní odborníci, brániaci nadovšetko záujmy občana, vlasti, národa, horali, Slováci.

Voľ radšej odlesniť ako žiť s chrobákom!

15/8/2008 Mečiar vyhodil Kramplovú
Premiér odvolá ministerku Kramplovú z funkcie. Nahradí jú šéf družstva Stanislav Becík. Želá si to Vladimír Mečiar.

Záverom:

Chémiu vždy radi používali aj vojaci aj družstevníci.

Jeden národný park to už má skoro spočítané.

A chrobák sa zas objaví tam kde ho bude treba…

Šakala by mali konvenčnými zbraňami zastaviť niekde pri Banskej Bystrici pretože ak dorazí do Nízkych Tatier, tak sa pred chemickým útokom nebude môcť schovať pod kôrou tak ako lykožrút.

Tomáš Kaliský